Beszédterápiára járó óvodások versmondó versenyét rendezték meg a Lőrinci Nagykönyvtárban
Versmondók a kutya-macska barátságról
A macska nyávogásától és a kutya csaholásától lett hangos április 12-én a Lőrinci Nagykönyvtár. A beszédterápiára járó óvodás gyermekek versmondó versenyének idei témaválasztása alapján minden vers négylábú kedvenceikről szólt.
Immár hagyományosan a nyolcadik alkalommal rendezte meg a Speciális Oktató és Fejlesztő Intézmény (SOFI) Logopédiai Szakszolgálatának munkaközössége a beszédterápiára járó óvodások versmondó versenyét.

A gyerekek kutya-macska barátságról szóló verset szavaltak. Volt kisgyerek, aki jól pergette az éppen most tanult hangot a versében, volt, akinek már teljesen tiszta volt az artikulációja és olyan kisóvodás is, akinek még sok hangot kell megtanulnia, mégis nagyon bátran mondta el az általa megtanult verset.
– A versmondó verseny egyik célja a helyes artikuláció megerősítése és beszédfélelem leküzdése – mondta Karayné Pavalacs Zsuzsa. – Évente mintegy 700 beszédhibás gyermekkel foglalkoznak a kerületi logopédusok, valamint 150-200 sajátos nevelési igényű beszédfogyatékossal. Sajnos a családokban egyre kevesebbet beszélnek a gyerekek, a média sokszor olyan példát mutat, ami nincsen jó hatással a beszédfejlődésükre. Fontos az élőszavas beszéd megkövetelése, egy-egy szép vers megtanulása, a meseolvasás és a mesehallgatás is.

A versenyt Budavári Klára gyermekkönyvtár-vezető köszöntése után Kucsák László alpolgármester nyitotta meg, aki kiemelte a SOFI sokoldalú szerepvállalását a problémás, sajátos nevelési igényű és beszédhibás gyermekekkel kapcsolatban.
Az eseményen részt vett Csomó Tamás alpolgármester is.
Az eseményen részt vett Csomó Tamás alpolgármester is.
A versek elhangzása előtt Túriné Jámbor Rita népzenész-logopédus varázsolt elő a hegedűjéből egy kis macskanyávogást az izgalom oldására.
A szép versek után a gyermekek számára a logopédusok kézműves fogalakozást szerveztek, a szülők számára pedig beiskolázási kérdésekkel kapcsolatos tájékoztatót tartott Mucsi Katalin és Udvary Mária logopédusok.


A zsűri döntése alapján a következő gyermekek értek el helyezést:
I. díj: Bökfi Bodza (Kerekerdő Óvoda), Schidlik Ádám (Pitypang Óvoda), Hódos Anett (Napsugár Óvoda).
II: díj: Páldi Milán (Kerekerdő Óvoda), Gajdos Péter (Mocorgó Óvoda), Finch Laura (Mocorgó Óvoda), Fegyó Júlia (Zenevár Óvoda).
III. díj: Rácz Tamás (Eszterlánc Óvoda), Petrányi Letícia (Robogó Óvoda), Lengyel Gabriella (Eszterlánc Óvoda), Gyarmati István (Gyöngyszem Óvoda).
Különdíjasok: Pető Eszter, Farkas Zoltán, Kovács Péter (Aprókfalva Óvoda), Kelemen Klaudia, Szántó Levente (SOFI Óvoda), Antoni Tamás, Antoni Lilla (Hétszínvirág Óvoda), Stiglincz Dominik (Gyöngyszem Óvoda), Tózsa Nesztor (zenevár Óvoda), Bakos Kitti (Szivárvány Óvoda).
Bátorságért díjat kapott: Borbély Luca.
A verseny évek óta a támogatók segítségével valósulhat meg. Az idei támogatók: XVIII. kerületi SOFI, Életjel Alapítvány, Vöröskereszt, Krasznár Könyvesbolt, HOR Játékkereskedés, Logopédia Kiadó, A Macska Magazin, Alapítvány a Macskákért, Szeretve Tanulni Oktatási Egyesület, Nemzeti Tankönyvkiadó és a FSZEK XVIII. kerületi Nagykönyvtára.
FE
Vissza az előző oldalra(Látogatás: 679 fő)

Önkormányzat2012/05/14
Hamlet itthon is otthon vanNazarjan Hamlet, a XVIII. kerületi Örmény Nemzetiségi Önkormányzat elnöke fáradhatatlanul dolgozik azért, hogy méltó megemlékezésekkel tartsa ébren honfitársaiban a haza szeretetét, s a magyarokkal is igyekszik megismertetni szülőföldje kultúráját.
Közélet2012/05/11
Pénzügyekről a kávéházbanA Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Gazdasági Szolgáltatások Tagozata Pénzügyek vállalkozói szemmel címmel konferenciát tartott a Zila kávéházban.
Kultúra2012/05/13
Civilizációs verseny angolulA Kapocs Általános és Magyar-Angol Két Tannyelvű Iskolában országos angol nyelvű civilizációs versenyt és szakmai napot tartottak.
Civil2012/05/16
SZAC-barátok találkozójaKék-fekete és zöld-fehér vérűek találkoztak a Lőrinci Sportcsarnokban, hogy baráti kört alakítsanak. A Fradinak már van ilyen, a SZAC-nak pedig lesz, a hivatalos alakuló ülést június 4-én tartják.
Sport2012/05/16
Jöttek, úsztak, nyertekSok okot lehetne felsorolni, hogy miért volt sikeres az első Városgazda-kupa úszóverseny, de elég egy is: rendkívül jó hangulatban búcsúztak egymástól a versenyzők.

05/11Az Oktatási, Közművelődési, Sport és Ifjúsági Bizottság 2012. május 15-i rendkívüli ülése
05/02Népjóléti Bizottság 2012. május 3-i rendkívüli ülése
05/02Népjóléti-, és Tulajdonosi Bizottság 2012. május 3-i rendkívüli együttes ülése
04/24Tulajdonosi Bizottság 2012. április 26-i rk. ülése
04/24Pestszentimrei Városrészi Önkormányzat 2012. április 25-i rendkívüli ülése
04/20Az Oktatási, Közművelődési, Sport és Ifjúsági Bizottság 2012. április 25-i ülése
04/20Pénzügyi Ellenőrzési Bizottság 2012. április 25-i ülése
04/20Pestszentimrei Városrészi Önkormányzat 2012. április 23-i ülése
04/20A Képviselő-testület 2012. április 26-i ülése
05/02Népjóléti Bizottság 2012. május 3-i rendkívüli ülése
05/02Népjóléti-, és Tulajdonosi Bizottság 2012. május 3-i rendkívüli együttes ülése
04/24Tulajdonosi Bizottság 2012. április 26-i rk. ülése
04/24Pestszentimrei Városrészi Önkormányzat 2012. április 25-i rendkívüli ülése
04/20Az Oktatási, Közművelődési, Sport és Ifjúsági Bizottság 2012. április 25-i ülése
04/20Pénzügyi Ellenőrzési Bizottság 2012. április 25-i ülése
04/20Pestszentimrei Városrészi Önkormányzat 2012. április 23-i ülése
04/20A Képviselő-testület 2012. április 26-i ülése


Kereskedelmi tevékenységek A kerületi tárasházkezelők nyilvántartása Kerületi szálláshelyek XVIII. kerületi telephelyek Pályázati figyelő Igazodjon el az országban! Arany Oldalak Jogi közérdekű információk Civil szervezetek

Pestszentimre városfejlesztő projekt Üllői úti StreetArt Mi Havannánk Rendőrség Katasztrófavédelem Polgári Védelem Budapest Főváros Kormányhivatala Magyar Országgyűlés






































