A klasszikustól, akár a jógáig

Írta:  2014.09.29.
A kerület legnagyobb tánciskolája található az Üllői út 386. szám alatt, korszerűen felszerelt tánctermekkel, jó megközelíthetőséggel, bővülő program- és bérlési lehetőségekkel, Pestszentlőrinc központjában. Molnár Ferencet, a Dance City Center vezetőjét kérdeztük.
A kerület legnagyobb tánciskolája található az Üllői út 386. szám alatt, korszerűen felszerelt tánctermekkel, jó megközelíthetőséggel, bővülő program- és bérlési lehetőségekkel, Pestszentlőrinc központjában. Molnár Ferencet, a Dance City Center vezetőjét kérdeztük.

- Árulja el, mitől olyan népszerűek?
- Talán azért, mert egyre többen tudják, hogy minőségi munka folyik a falaink között, talán azért mert szerteágazó programokkal várunk mindenkit az óvodásoktól az iskolás korúakig, s azon túl is.
- Ezek alapján elmondható, hogy azért, mert „egyben van” a Dance City Center?
- Remélem, nem kiabálunk, s nem túlzunk el semmit, de momentán úgy néz ki, rendben van a szakmai munka, s ez a legfontosabb.

Több mint tánc

- Mivel lehet gazdagabb, ügyesebb az a gyermek, aki eljön az önök centerébe?
- Aki bennünket választ, az családias közegben, szeretettel is kísérve tanulhat például musical-táncot, jazzt, de akár hipp-hopp-ot is. Tudni kell, hogy az iskolánknak nem elsődleges célja a tanulóit különböző versenyekre küldeni, mert mi inkább a társművészetekkel kívánunk együttműködni. Például a Dohnányi Ernő Zeneiskolával, ami valódi művészeti élményt nyújt a tanulóinknak, a jövő táncosainak.
- A táncot önöknél megtanulni kívánókat megérintett már a siker?
- Eddig két alkalommal szerepeltünk, léptünk fel. Elmondhatom, igazi siker volt a gyerekeink számára. A táncszámainkat klasszikusok műveiből állítottuk össze, ami már önmagában is felkelti a figyelmüket. Azt tapasztaltam, hogy ez által sokkal többet adunk nekik, mint csupán a puszta mozgást, táncot.

Szabad kapacitás

- Mit tegyen az, aki a Dance City Center tagja akar lenni?
- Ez egyszerű. Jöjjön el hozzánk, mi felkaroljuk, s igyekszünk a legtöbbet kihozni belőle. Mivel az iskolánkban a nagy „forgalom” ellenére is van még szabad kapacitás, a délelőtti órákban a baba-mama tornán túl, érdeklődés esetén még elférnének foglalkozások a tág termekben.
- Mint például?
- Mint például jóga, zumba, netán pilates.