Brassó Utcai Általános Iskola

Írta:  2015.09.10.

pdfAlapító okirat

Iskolánk Szent Imre Kertvárosban épült 1953-ban. 1982-ben önálló, 4 tantermes résszel bővült, amit az első-másodikos tanulók használnak. 1986-ban tornacsarnok és öltöző is készült. Sportudvarral, saját játékudvarral rendelkezünk. 2002-ben a tornasátorból tornaterem, 2003-ban a faházas öltözőből kőépületes épült. 2013-ban műfüves focipályával korszerűsödött a sportudvar.

Jelenleg kerületünk 2. legnagyobb tanuló létszámú általános iskolája. Délelőtt 20 tanulócsoportban, délután 13 napközis csoportban folyik a tanítás. Minden tantárgyat megfelelő képesítéssel rendelkező pedagógus tanít. 4. osztálytól csoportbontásban angol vagy német nyelvet tanulnak diákjaink. A szociálisan rászorulók támogatásban részesülhetnek. Sportéletünk élénk és eredményes. Diák Sportkörünk színes kínálattal áll a sportolni vágyók rendelkezésére (foci, kosárlabda, karate, úszás, sakk, kézilabda, jazzbalett, természetjáró, sí). A Fővárosi Pedagógiai Intézet Tehetségfejlesztő Műhelyének bázisiskolája voltunk. Szakköreink (néptánc, számítógép, környezet rádió, újságíró, rajz, kerámia, videós stb.) lehetőséget biztosítanak a tehetségek felkutatására. A kerületi Dohnányi Ernő Zeneiskola zongora, hegedű és szolfézsórákat tart épületünkben. Sakkot tanórán kívül több évfolyamon eredményesen oktatunk. Jól felszerelt számítógéptermünkben tanórák és tanórákon kívüli foglalkozások egyaránt folynak. A felsősök tanári felügyelettel internetezhetnek is.

1986-tól videó-, és TV stúdió is működik iskolánkban. Az Egy Nap Gyermekekért Alapítvány anyagilag jelentős mértékben támogatja iskolánkat.

Iskolánk tagozatot nem működtet. Kiemelten kezeljük a nyelvoktatást, a matematikát, az anyanyelvi oktatást, a mindennapos testedzést, a számítógép és a sakkoktatást. A helyi kerettantervben a természettudományos ismeretek tanítására is hangsúlyt fektetünk. Rendszeresen szervezzük nyári táborainkat és sítáborokat. Legfőbb célkitűzésünk, hogy tanulóink jól érezzék magukat az iskolában, pozitív, magabiztos személyiséggé váljanak, akik jól eligazodnak a mindennapi életben. A kerületi és budapesti tanulmányi versenyeken sikerrel szerepelünk. A felvételi eredményeink jók, ahogy ezt a továbbtanulási statisztika bizonyítja. Tanítványaink a középiskolában is helyt tudnak állni.

A 2015-2016. tanévben három első osztályt fogunk indítani.

Utoljára frissítve: 2019.08.15.
Indulás:

Hír naptár

« Május 2015 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Csatlakozz közösségünkhöz